MUCİZE PAHALI DEĞİLDİR – Rokanın mükemmel faydaları öğrenin


ŞİFA DEPOSU ROKA’YI SOFRALARDAN EKSİK ETMEYİN… MUCİZE PAHALI DEĞİLDİR! Rokanın üzerinde yapılan çalışmalar bu bitkiyi tüketmekte ne kadar haklı olduğumuzu ortaya koyuyor… Roka Tüketmek İçin O Kadar Çok Neden Var ki …

Günümüzde çoğunlukla rokayı sofralarımızda salata halinde görürüz. Sadece salata olarak değil, tek başına da tüketilebilir ve hatta roka bitkisini kaynatarak çayını da içebilirsiniz.

Rokanın kansere faydaları:

Bünyeyi güçlendirerek kanserle savaş halindedir. Rokayı taze tükettiğinizde akciğer kanseri ve bağırsak kanserinin tedavisini sağlar. Bağışıklık sisteminin korunmasını sağlar.

Roka doğada kendiliğinden oluşan bir bitkidir. Günümüzde üretim amaçlı da üretilmektedir.

Çoğunlukla rokanın çiğ tüketilmesi önerilmektedir. Çiğ tüketmekten ziyade rokanın tohumlarını ve sağlarını da tüketebilirsiniz.

Roka’nın Muhteşem Antioksidan Özellikleri:

Rokanın en önemli özelliği antioksidan özellik taşıyor olmasıdır. Bu özelliği taşımasından dolayı çoğu hastalığı engeller ve hastalıklara karşı koruma kalkanı oluşturur.

Hücre içindeki enzim reaksiyonlarını sağlıklı bir dengede tutulmasını sağlar. Antioksidan özellik taşımasıyla beraber kanser hastalığı başta olmak üzere kalp hastalıklarına karşı da koruma üretmektedir.

Soğuk algınlığına iyi gelir ve bağışıklık sistemini güçlendirir.

Roka Kemikleri Güçlendirir:Roka, K vitamini tarafından oldukça zengin bir bitkidir. Bünyenin işlevlerini yerine getirmekle beraber kemik sağlığına da katkısı vardır. Kemiklerin güçlenmesinde çok önemli rol oynar. Kemiklerin güçlenmesini sağlayan besinleri sağlar ve yaşlanmadan kaynaklanan hastalıkları korur. Özellikle çocukların tüketimi çok önemlidir. Çünkü çocukların sağlam iskelet yapısı olması gerekmektedir.

Roka Göz ve Görme Sağlığını Korur:

Gözün sağlığı açısından önemli olan karotenoidlere katkısı oldukça fazladır. Bu hastalığın oluşmasını engeller ve tedavi amaçlı kullanılabilir.

Roka Tüketerek Kilo Vermeniz Mümkün:Özellikle diyet programı uygulayanlar için roka tüketimini öneriyoruz. Çünkü oldukça düşük kalorisi vardır.

Bünyenin gerekli duyduğu besinleri tamamlar ve doyurucu özelliği taşır.

Diyabet(Şeker Hastalığı) Hastalığına İyi Gelir:Rokanın içerdiği antioksidanlardan bahsettik. Antioksidan özelliğinden ziyade önemli bir şifa kaynağıdır. İçerdiği maddeler sayesinde insülin duyarlılığını arttırır ve kan şekerini sağlıklı seviyede tutar.

Roka Kalp Ve Damar Sağlığını Korur:

Kanın temizlenmesini sağlar ve damar tıkanıklıklarını ortadan kaldırır. Serbest radikallerin damarların içerisinde duvar kısımlarında tabakalar oluşturmasını engeller, damaların elastik ve yumuşak yapıya sahip olmasında önemli rol oynar. Böylece damarlarda dolaşan kanı hızlandırır.

Sindirim Sistemini Korur:

Roka, az miktarda su içerir ve antioksidan özellik taşır. Bu sayede mide ve bağırsak sisteminin düzgün çalışmasını sağlar. Bağırsakları tembel olan kişiler roka tüketerek bağırsakların çalışmasını sağlar ve kabızlık problemini ortadan kaldırır. Bağırsaklara zarar veren maddeleri yok eder ve hazmı kolaylaştırır.

Cilt ve Saç Sağlığını Korur:

Rokanın içeriğinde cilt ve saç sağlığını koruyan bazı maddeler bulunmaktadır. Özellikle kalsiyum ve demir yönünden oldukça zengindir. Tırnaklarda kırılma sorunlarını giderir ve kan hücrelerinin düzenini sağlar.

Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…

Görsel kaynaklar:

  • https://www.organicfacts.net/health-benefits/vegetable/health-benefits-of-arugula.html

İçerik Kaynakları :

  • https://www.medicalnewstoday.com/articles/282769.php
  • https://draxe.com/arugula-salad/
  • http://superfoodprofiles.com/arugula-health-benefits
Content Protection by DMCA.com

HayatMutfakta

Yorumunu ekle

Content Protection by DMCA.com