Gastrit ve Mide Sorunlarından Sonsuza Kadar Kurtulun.


Gastrit ve Mide Sorunlarından Sonsuza Kadar Kurtulun (Doğal Yöntem)

Midemiz sindirim sürecinin temel başlangıcıdır. Dolayısıyla ona çok iyi bakmalıyız. Mide zarının zarar görmesiyle gastrit oluşur. Gastrit oluştuğu zaman, cildimizde ufak kırmızı kirlere neden olur ve bazen gerçekten sinir bozucu ve acılı olabilir.

Bu cins bir hastalık genellikle sıhhatsiz beslenme, stres veya içki tüketiminden kaynaklanıyor olabilir, ayrıca madde bağımlılığı da buna neden olabilir. Bazı uzmanlara göre gastrit tedavi edilebilir, ancak genellikle verilen ilaçlar lüzumlu neticeleri sağlamaz ise bu tür doğal usullere başvurabiliriz.

BU HASTALIĞIN HAFİFLETİLMESİ İÇİN ÇOK YARARLI OLABİLECEK BAZI DOĞAL KARIŞIMLAR

PİRİNÇ SUYU Bir litre suda, azıcık pirinç kaynatıp soğumaya bırakın ve sonra karışımı süzün. Karışımı bir şişeye koyun. Gastrit semptomlarını gidermek için karışımı günde iki defa için. 1-2 çay bardağı kadar.

MAYDONOZ SUYU Maydanoz midenizin mukoza katmanını yatıştıran bir hayli anti-irin özelliğe sahip olduğundan, eforlu bir idrar söktürücü olarak biliniyor.

Bir çay yapmak için bir maydanoz demetini bir litre suya kaynatmanız yeterlidir. Sonra süzmeden evvel çayı soğumaya bırakın. Gün süresince bu çayı içmelisiniz.

HAVUÇ VE KEREVİZ SUYU Bu suyu elde etmek için, ilk önce iki havuç ile birkaç kereviz sapı ve azıcık suyu karıştırın. Mide yanmalarını gidermek için bu suyu için.

ELMA VE PAPATYA ilk önce bir elmayı soyun, bir ölçü papatya ile bir bardak suda kaynatın, her sabah ve çok fazla rahatlamaya lüzum duyduğunuz anda gevşemek için bu karışımı için.

ZENCEFİL VE ARMUT Gastrit ve mide ekşimesi bulgularını rahatlatmak için zencefil ve armut kullanarak bir çay yapın ve gün süresince için. 1 adet armutu 2 çay kaşığı zencefil rendesiyle azıcık kaynatın. 1-2 bardak çıkacak kadar su ilave edin.

Nane: Mide sakinleştiricisi olarak kullanılır. Mide ekşimesi ve hazımsızlığa da iyi gelir. Naneyi, yapraklarını çiğneyerek kullanabileceğiniz gibi çayını da tüketebilirsiniz.

Bir bardak suyun içine bir yap yaprak nane koyun. Yarım saat kadar bekledikten sonra süzüp için.

Rezene : Rezene tohumları mide yanmasına iyi gelen bitkilerden biridir. Mide asidini dengeleyerek rahatlamayı sağlar. Bir bardak suyun içinde rezene tohumlarını kaynatın. Ardından soğumasını bekleyin ve için.

Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…

Görsel kaynaklar:

  • http://www.carebodyhair.com/wp-content/uploads/2014/07/Turmeric22.jpg

İçerik Kaynakları :

  • https://dailyhealthpost.com/turmeric-olive-oil-and-black-pepper-make-for-a-powerful-cancer-fighting-drink/
Content Protection by DMCA.com

HayatMutfakta

Yorumunu ekle

Content Protection by DMCA.com