Mutfak Evyesi Nasıl Temizlenir?

Sosyal medya hesabında paylaş:

Veya bu URL’yi kopyalayıp paylaşabilirsiniz

Malzemeler

Kağıt havlu
Portakal ya da limon
Sirke, zeytinyağı ve karbonat

Mutfak Evyesi Nasıl Temizlenir?

  • Orta

Malzemeler

Tarif Hakkında

Paylaş

Mutfak evyesi, en yoğun kullanılan bölümlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Genelde gıda hazırlığı sırasında evye çok sık şekilde kullanılır. Fakat sağlığın kontrol altında tutularak tüm gıda yıkama işlerinizin burada sorunsuz şekilde yapılması adına evyelerin temiz olması gerekir.

Eğer ki evyeniz mermer özelliğe sahipse o halde kesinlikle limon ile temas etmemesine dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü temas ettiği an zedelenme durumu yaşanmaya başlayacaktır. Zedelenme gibi bir durum söz konusu olduğunda ise bir parmak ucu kadar zeytinyağını sürmelisiniz. Bunu yaptıktan sonra ise kuru bir havlu yardımıyla silmelisiniz.

Mutfak evyesi nasıl temizlenir diyorsanız işte yanınızda bulunması gereken önemli malzemeler,

  • Evyeleri temizlemek adına sünger gerekiyor
  • Kağıt havlumuz
  • Portakal ya da limon kabuğu olabilir
  • Sirke, zeytinyağı ve karbonat

Yukarı da belirtmiş olduğumuz malzemeler evyeleri en güzel şekilde temizlemenize yardımcı olacaktır. Evyeleri temizleme aşamasına geçildiğinde kesinlikle evye içlerinde artıkların kalmamasına dikkat edilmelidir. Bu yüzden elinizle tüm artıkları alarak ilk olarak temiz hale getirebilirsiniz. Lavabonun içerisi boş olduğunda ise karbonat serpilir.

Süngeri elinize alarak serpiştirmiş olduğunuz karbonatı güzel şekilde ovalayın. Çelik evyeniz varsa karbonat çizilmesini önlemeye yardımcı olur. Ardından bir miktar sirke döküldükten sonra evyenin en uç noktasına da bir parmak kadar zeytinyağı dökülerek güzelce ovalanır. En son aşama hem koku vermesi hem de parlaması adına portakal ya da limon kabuğunu sürebilirsiniz.

//
geri
İLK KEZ GÖRECEĞİNİZ 💯 BU TARİFE BİZ BAYILDIK 😍 SOFRAYA KOYDUĞUM AN BİTTİ 😱
ileri
1 ÖLÇÜDEN BİR SÜRÜ PAMUK GİBİ BAZLAMA TARİFİ..
geri
İLK KEZ GÖRECEĞİNİZ 💯 BU TARİFE BİZ BAYILDIK 😍 SOFRAYA KOYDUĞUM AN BİTTİ 😱
ileri
1 ÖLÇÜDEN BİR SÜRÜ PAMUK GİBİ BAZLAMA TARİFİ..
Content Protection by DMCA.com