Soğan Doğrarken Gözününüzün Yanmaması İçin Ne Yapılır? 

Sosyal medya hesabında paylaş:

Veya bu URL’yi kopyalayıp paylaşabilirsiniz

Malzemeler

Soğan

 Soğan Doğrarken Gözününüzün Yanmaması İçin Ne Yapılır? 

  • Orta

Malzemeler

Tarif Hakkında

Paylaş

Yemeklerin içerisine koymadan vazgeçemediğimiz soğanların göz yakması en çok istenmeyen durumların başında yer alıyor. Fakat farklı çözüm yollarına başvurarak gözlerinizin soğan doğrarken yanmasını da engellemeye başlayabilirsiniz. Kimi insanların gözünü soğanlar çok fazla yakar. Hatta o kadar fazla yakar ki soğan doğrayamaz hale bile geldikleri olabiliyor. Bu durumu engellemeniz adına mutlaka soğan doğrarken gözününüzün yanmaması için ne yapılır bilmeniz gerekiyor.

Soğanı Buzdolabınızda Bekletebilirsiniz

Soğanı buzdolabınızda bekletmeniz soğanın acısını alacaktır. Bu sayede soğanı doğrarken göz yanması gibi sorunla karşı karşıya kalmamış olacaksınız. Acil soğan doğramanız gerekmiyorsa soğanı soyduktan sonra beş dakika kadar buzdolabında bekletebilirsiniz.

Musluğu Açarak Soğan Doğrama

Musluğunuzu kısık su eşliğinde açıp soğanlarınızı doğramanızda gözlerinizi yakmayacak bir diğer kolay yolların arasında bulunuyor diyebiliriz.

Dişlerinizde Kibrit Çöpü Bulundurmak

Soğanın acısını en hızlı şekilde alıp gözünüzü yakmayacak bir başka formüllerden birisi de dişinizde kibrit çöpünü bulundurmak olacak. Soğanın gözünüzü yakmasını başvuracağınız bu yol sayesinde engellemiş olacaksınız. Bundan sonra yemeklerinizi yaparken hiç zorluk yaşamayacaksınız. Çünkü yemek yaparken doğramış olduğunuz soğanlarınız artık uygulayacağınız bu yöntemler sayesinde gözünüzü yakmayacaktır.

Deniz Gözlüğü Kullanılabilir

Soğanın gözünüzü yakmasından şikâyetçiyseniz soğandan kendinizi korumanız için deniz gözlüğü kullanabilirsiniz. Gözlerinizin hava ile teması olmayacağından dolayı doğal olarak soğan doğrarken göz yaşarması gibi durumla karşı karşıya kalmamış olacaksınız.

//
geri
Lokanta Usulü Kuru Fasulye
ileri
Tuzu Fazla Kaçmış Yemek Nasıl Kurtarılır?
geri
Lokanta Usulü Kuru Fasulye
ileri
Tuzu Fazla Kaçmış Yemek Nasıl Kurtarılır?
Content Protection by DMCA.com