Tuzu Fazla Kaçmış Yemek Nasıl Kurtarılır?

Sosyal medya hesabında paylaş:

Veya bu URL’yi kopyalayıp paylaşabilirsiniz

Malzemeler

Patates
Süt
Kesme şeker

Tuzu Fazla Kaçmış Yemek Nasıl Kurtarılır?

  • Orta

Malzemeler

Tarif Hakkında

Paylaş

Yemeklerde ki tuz oranını ayarlamak son derece önemlidir. Hele ki yemeklerin tuzu kaçtığında ise yenilmez bir hale dönüşebiliyor. Fakat kimi insanlar mutfakta yemek hazırlarken yapacakları yemeğin tuzunu tam olarak ayarlayamamakta ve yemeğin tuzu kaçmaktadır. Hal böyle olunca da tuzu fazla kaçmış yemek nasıl kurtarılır bilinmesi gerekiyor.

Fazla Tuzu Bastırmak İçin Patates

Patates, tuzu kaçan yemeklerin tuzunu çekebilmek için en iyi alternatif yolların başında yer alıyor. Eğer ki yemeğin tuzu kaçmışsa yapmanız gereken ise bir adet patatesi doğrayarak çiğ şeklinde pişen yemeğinizin içerisine atmanız olacaktır. Bu işlemi yapmanızın ardından patatesin tuzu çekmiş olduğunu net bir şekilde görebileceksiniz.

 

Hafif Tuzluysa

Yemeğiniz çok fazla değil fakat hafif tuzlu olabilir. Bu durum yine ağız tadınızı bozmaya neden olur. Böyle durumlarda ise yapacağınız adımlar son derece basit olacak. Hemen bir adet kesme şekeri hafif tuzu kaçmış olan yemeğinizin içerisine koymalısınız. Bu sayede bir adet kesme şekerin hafif tuzu yeniden dengelediğiniz kolay yoldan fark edeceksiniz.

Yemeğe Su Yerine Süt Katmak

Tuz ayrı fazla kaçmış yemekler olduğu an insanların çoğu hemen yemeğine su takviyesi yapıyor. Fakat bu pek de doğru bir çözüm yolu sayılmaz. Bunun için fazla tuz ayarını dengelemek adına yemeğe su yerine süt katmanız daha akıllıca bir çözüm olacaktır.

//
geri
 Soğan Doğrarken Gözününüzün Yanmaması İçin Ne Yapılır? 
ileri
Pofuduk Bazlama Tarifi
geri
 Soğan Doğrarken Gözününüzün Yanmaması İçin Ne Yapılır? 
ileri
Pofuduk Bazlama Tarifi
Content Protection by DMCA.com