VİŞNE SOSLU MUHALLEBİ

Sosyal medya hesabında paylaş:

Veya bu URL’yi kopyalayıp paylaşabilirsiniz

VİŞNE SOSLU MUHALLEBİ

  • Orta

Tarif Hakkında

Paylaş

Hafif ve lezzetli bir tatlı istiyorsanız sizlere oldukça uygun bir tatlı tarifi sunuyoruz. Bisküvili vişne soslu muhallebi tarifimiz hem yetişkinlerin hem de büyüklerin severek yiyeceği tatlılardan bir tanesidir.
Kolaylıkla bulunabilecek malzemelerden hazırlanan pratik bir tatlıdır. Kısa sürede hazırlayabilirsiniz. Yaz aylarının sevilen tatlılarından bir tanesi olan bisküvili vişne soslu muhallebi tarifi şu şekildedir:

Bisküvili vişne soslu muhallebi tarifinin malzemeleri:
· 2,5 su bardağı süt
· 1 su bardağı un
· 1 su bardağı toz şeker
· 1 paket vanilin
· 125 gr katı yağ
· Bir çay bardağı nişasta
· Yaklaşık iki paket petibör küskü ya da burçak büskivi
Vişne soslu muhallebinin sosu için
· 3 su bardağı kadar vişne suyu
· 5 Çorba kaşığı toz şeker
· 3 Çorba kaşığı nişasta

Bisküvili vişne soslu muhallebinin yapılışı:

Derin bir tencerenin içerisine ilk olarak sütü koyduktan sonra üzerine 1 su bardağı toz şekeri ekleyip iyice karıştırın. Daha sonra malzemeler de bulunan 1 çay bardağı nişasta ve 1 paket vaniline ilave ederek karıştırmaya devam edin. Ocakta kısık ateşte karıştırmaya devam ederek muhallebinin kıvamı gelmesini sağlayın. Muhallebi içerisinde top klanma durumu oluşmaması için sürekli karıştırmayı özen gösterin.

Muhallebinin kıvamı geldikten sonra 125 gr katı yağ yağ muhallebinin içerisine ekleyin. Eriyen yağ tamamen karışması için bir mikser ile beraber 3-4 dakika kadar çırpın.

Muhallebiniz hazır olduktan sonra geniş bir borcamın içerisine bisküvi paketlerini açarak borcamın zemininde güzelce dizin. Dizme işleminin ardından sıcak muhallebiyi bisküvilerinizin üzerine dökün.

Tarifimizin ilk kısmı bitmişken şimdi sıra vişneli muhallebinin üst vişneli kısmını hazırlamaya sıra geldi. Yine derin bir tencere içerisine üç su bardağı kadar vişne suyunu koyalım. Kısık ateşte vişne suyuna 5 çorba kaşığı toz şeker ve 3 Çorba kaşığı nişasta ilave ettikten sonra karıştırmaya devam edelim. Kısık ateşte kıvam alana kadar karıştırarak pişirin. Kıvam alan jöleyi daha önceden borcama dökmüş olduğunuz muhallebinin üzerine sıcak bir şekilde dökün.

Hazırlamış olduğunuz tatlınızdan servis edilebilmesi için yaklaşık 2 saat kadar dolabında dinlenmesi gerekmektedir. Dinlenmiş tatlınızı servis edebilirsiniz. Hepinize afiyet olsun.

//
geri
Yoğurt Tatlısı Tarifi
ileri
Hiç Pişirilmeden Domatesli Biber Turşusu Tarifi
geri
Yoğurt Tatlısı Tarifi
ileri
Hiç Pişirilmeden Domatesli Biber Turşusu Tarifi
Content Protection by DMCA.com