Hiç Pişirilmeden Domatesli Biber Turşusu Tarifi

Sosyal medya hesabında paylaş:

Veya bu URL’yi kopyalayıp paylaşabilirsiniz

Hiç Pişirilmeden Domatesli Biber Turşusu Tarifi

  • Orta

Tarif Hakkında

Paylaş

Kış aylarında severek tükettiğimiz ancak zor aşamalara sahip olduğu için yapmaya korktuğumuz domatesli biber turşusunu bu tarifle korkmadan kolayca yapabileceksiniz. İşte her eve lazım enfes biber turşusunun tarifi.

Pişmeden Yapılan Domatesli Biber Turşusu Malzemeleri:

1 kilogram küçük turşuluk biber
3 kilogram yumuşak domates
2 çay bardağı zeytinyağı
6 çay bardağı sirke
1 baş ayıklanmış sarımsak

Pişmeden Yapılan Domatesli Biber Turşusu Yapımı:

Öncelikle 3 kilo domatesi derin bir kabın içine rendeleyelim. Daha sonra turşuluk biberleri hafif kalınca doğrayalım. Burada acı veya tatlı biber kullanabilirsiniz. Bu tamamen sizin kendi damak zevkinize kalmış.

Geniş bir leğenin içine doğramış olduğumuz biberleri ve rendelenmiş domatesleri koyup iyice karıştıralım. Üzerine bir çay bardağı kadar deniz suyu katalım. Daha sonra bunlara, 6 çay bardağı sirkeyi, 1 baş ayıklanmış iri sarımsağı( doğranacak), 2 çay bardağı zeytinyağını ekleyerek güzelce harmanlayalım.

Tüm işlemler tamamlandıktan sonra karışımı, daha önceden yıkayıp hazırladığımız 2 veya 3 litrelik cam kavanozların içerisine dikkatlice dökelim. Hava almaması için kapaklarını sıkıca kapatarak serin bir yerde 2 gün muhafaza edelim. Biber ve domates tamamen özleşince yemeğe hazır hale gelmiş olacaktır. Afiyet olsun.

//
geri
VİŞNE SOSLU MUHALLEBİ
ileri
Damla Sakızlı Alaçatı Muhallebisi
geri
VİŞNE SOSLU MUHALLEBİ
ileri
Damla Sakızlı Alaçatı Muhallebisi
Content Protection by DMCA.com