• Ana Sayfa
  • Tavuk
  • TABAĞINI ATEŞ PAHASI SATILIYOR, HANIMLAR BU NEFİS TARİFİ EVDE EN EKONOMİK ŞEKİLDE SİZDE YAPIN😍
TABAĞINI ATEŞ PAHASI SATILIYOR, HANIMLAR BU NEFİS TARİFİ EVDE EN EKONOMİK ŞEKİLDE SİZDE YAPIN😍

Sosyal medya hesabında paylaş:

Veya bu URL’yi kopyalayıp paylaşabilirsiniz

Malzemeler

Kişi sayısına göre ayarla:
iki yemek kaşığı zeytinyağı
iki tane büyük patates
üçyüz elli dört gram kadar tavuk eti
biraz yoğurt
baharat

TABAĞINI ATEŞ PAHASI SATILIYOR, HANIMLAR BU NEFİS TARİFİ EVDE EN EKONOMİK ŞEKİLDE SİZDE YAPIN😍

  • 2 Kişilik
  • Kolay

Malzemeler

Tarif Hakkında

Paylaş

Öncelikle patatesleri uzun uzun doğruyoruz mümkün olduğunca ince. Tavukları da yine aynı şekilde tavuk olarak da kemiksiz ve derisiz but kullandım genellikle etle de yapılıyor.

Ama tavuklusu da bir başka güzel. Böyle de denemenizi tavsiye ederim. Çok lezzetli bir ana yemek. Tek başına koca sofraya yetiyor. Yanına bir şey yapmanıza da gerek kalmıyor. Gelelim tarifin detaylarına;

Adımlar

1
Yaptım

Şimdi de, tavukları bir iki yemek kaşığı zeytinyağı ekledim tencereye aldım kısık ateşte bunları pişireceğim tavuklar kısık ateşte pişmeye devam ediyor.

Ben bu sırada patatesleri kızartmaya başlıyorum bu tarifte iki tane büyük patates üçyüz elli dört gram kadarda tavuk eti kullanıyoruz isterseniz miktarı daha çok yapabilirsiniz yada tek kişilikte yapabilirsiniz

2
Yaptım

Tavuk etleri ince doğrandığı için çok çabuk pişiyorlar pişmeye yakın içine bir tatlı kaşığı kadar salça.biraz da kırmızı biberi küçük küçük doğradım isterseniz domates de ekleyebilirsiniz.Biraz kırmızı biber, biraz da karabiber.Bir parça tereyağı ekledim şimdi tekrar yemeği ocağa koyacağım kısık ateşte bütün malzemeler bütünleşene kadar pişireceğim.


Kızarmış patatesleri servis tabağına koyduktan sonra üzerine biraz yoğurt dökeceğim hem de patatesler biraz yumuşamış olacak.Son olarak sıcak tavukları üzerine ekliyorum.

3
Yaptım

Bugün tavuklu çökertme kebabı yaptım normalde dışarda yediğimiz zaman ızgara olarak etler geliyor ama ev ortamında ızgara yapmak hem ortalığı çok kirletiyor biraz daha zor.Ve benim gibi yapabilirsiniz ben biraz soteleyerek.

İçine baharat salça bir şeyler ekledim inanın çok lezzetli oluyor kolayda bir tarif yapan herkese şimdiden afiyet olsun Bugün de tarifimin sonuna geldim tekrar görüşmek üzere Hoşçakalın.

4
Yaptım
//
geri
Kabardıkça Kabaran Poğaça Tarifi
ileri
Pekmezli Bonfile Malzemeleri
geri
Kabardıkça Kabaran Poğaça Tarifi
ileri
Pekmezli Bonfile Malzemeleri
Content Protection by DMCA.com